Prim. Stodůlka triumfoval v soutěži EY Podnikatel roku
Prim. Stodůlka vyhrál regionální soutěž EY Podnikatel roku 2014 Zlínského kraje.
Prim. Stodůlka vyhrál regionální soutěž EY Podnikatel roku 2014 Zlínského kraje.
V lednu 2015 to bylo 20 let od první laserové operace očních vad metodou LASIK v České republice, kterou provedl primář Pavel Stodůlka.
Prim. Stodůlka vrátil pacientovi zrak implantací umělé rohovky.
Prim. Stodůlka provedl na zlínském pracovišti kliniky Gemini laserovou operaci kombinující ReLEx Smile a aCXL.
V červnu 2014 vyšel v časopise Cataract & Refractive Surgery Today Europe článek prim. Stodůlky shrnující dosavadní zkušenosti s operacemi šedého zákalu laserem VICTUS.
Prim. Stodůlka přednáší dnes v úterý 13. 5. 2014 na University of Cambridge v Anglii.
Prim. Stodůlka byl pozván přednostou oční kliniky v Cambridge přednášet na jednu z nejprestižnějších světových universit na téma moderní laserové operace – jejích vývoj a ekonomika. Přednáška se odehrává ve slavné St. John’s College, která byla založena v roce 1511 Margaret Beaufort, babičkou krále Jindřicha VIII. z rodu Tudorovců.
Pan primář Stodůlka si z kongresu pořádaného Americkou společností kataraktové a refrakční chirurgie v americkém Bostonu přiveze ocenění za nejlepší přednášku sekce. Prezentace se týkala českého projektu speciální nitrooční čočky WIOL.
Ve středu 23. dubna provedl primář Stodůlka na zlínské klinice Gemini první a zcela nový postup korekce složitých očních vad metodou zvanou selektivní crosslinking.
Principem tohoto zákroku je změna tvaru a zpevnění rohovky novým přístrojem KXL II americké firmy Avedro. Metoda je unikátní v tom, že jako jediná oko tvaruje a zpevňuje v jednom kroku. Je vhodná pro korekce menších vad, ale její přednosti se projeví nejvíce u operací složitých očních vad jako například deformace rohovky zvaná keratokonus.
Prim. Stodůlka se v dubnu tohoto roku aktivně účastnil prestižního světového oftalmologického kongresu WOC 2014 v japonském Tokyu. Od organizátorů kongresu obdržel certifikát o účasti s poděkováním.
Nová odborně nazývaná fakická difrakční čočka řeší vetchozrakost a zbavuje lidi potřeby brýlí na čtení. Ta se objevuje téměř u každého člověka nad 40 let věku. „V minulosti se tato vada řešila výměnou oční čočky za umělou. Vůbec poprvé na světě jsme pacientovi implantovali tzv. fakickou zadněkomorovou čočku, která na sobě nese difrakční optiku. To umožňuje v oku zanechat původní čočku. Zákrokem se vyřeší pacientova vada vidění do dálky a zároveň uvidí do blízka bez brýlí,“ popsal zákrok Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.